Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  605 672 911

 

4 pomysły na zabudowę wnęk kuchennych

Kuchnia jest miejscem, w którym umieszcza się bardzo dużą ilość sprzętów. Jest wśród nich lodówka czy piekarnik, które zajmują sporo miejsca. Jednocześnie konieczne jest znalezienie przestrzeni na schowanie naczyń i jedzenia. W przypadku dużych kuchni nie stanowi to problemu, jednak projektując małe kuchnie, warto wykorzystać każdą wnękę. W artykule przedstawiamy 4 pomysły na zagospodarowanie niedużych przestrzeni.

Dlaczego warto wybierać meble na wymiar?

Projektując kuchnię, można wybierać spośród gotowych mebli dostępnych na rynku. Jednak, mimo że ich wybór jest bardzo duży, to trudno jest dopasować szafki idealnych wymiarów. Często okazuje się, że po zamontowaniu mebli zostają nieduże szpary, których nie da się wykorzystać. Najlepszym wyjściem dla posiadaczy kuchni o nietypowych wymiarach jest postawienie na meble wykonywane na wymiar.

Dużym wyzwaniem jest wykorzystanie przestrzeni w kuchni usytuowanej na poddaszu. Zagospodarowanie ścian ze skosami z wykorzystaniem gotowych mebli jest niemożliwe.

W przestrzeni pod skosami można umieścić półki na przedmioty, których nie używa się na co dzień. Innym sposobem są szafki z dociętym rogiem. Takie rozwiązanie wygląda bardzo estetycznie i pozwala wykorzystać przestrzeń w pełni.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zamówienia ręcznie robionych mebli w Tłuszczu.

Zagospodarowanie niedużych przestrzeni

Zdarza się, że po zaprojektowaniu szafek zostaje wysoka, wąska przestrzeń. Jest to doskonałe miejsce na szufladę na przyprawy lub długie butelki. Taka szuflada może być bardzo wysoka, dzięki czemu jest idealnym miejscem do trzymania podłużnych przedmiotów, które nie mieszczą się w innych miejscach.

Inną wnęką, która jest trudna do zagospodarowania, jest przestrzeń w narożniku pomiędzy rzędem dolnych szafek. W takim miejscu najlepiej jest zastosować wysuwane kosze lub półki, które pozwalają wykorzystać tę przestrzeń w optymalny sposób.

Kolejną przestrzenią, w której często marnuje się sporo miejsca, jest szafka pod zlewem. Warto wykorzystać ją w całości umieszczając wysuwane kosze na śmieci lub instalując półki dopasowane do rur znajdujących się pod zlewem.