Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  605 672 911

 

Biała kuchnia - za i przeciw

Kuchnia to centralne miejsce każdego domu, w którym spędzamy dużo czasu, nie tylko przygotowując i spożywając posiłki, ale i odpoczywając, oddając się pasjonującej lekturze czy prowadząc rozmowy z zaproszonymi przyjaciółmi. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jak chcemy ją urządzić i dokładnie przemyśleć kolorystykę, wzornictwo i materiały, z których będą wykonane meble i sprzęty kuchenne. Za najbardziej najbardziej ponadczasowe, klasyczne, eleganckie i stylowe rozwiązanie uchodzi biała kuchnia: mody się zmieniają, a biel zawsze prezentuje się znakomicie. Ponadto wywołuje naturalne skojarzenia z czystością, co jest niezwykle ważne, gdy myślimy o miejscu w którym tworzymy jedzenie. Jednak czy to rozwiązanie dobre dla każdego. Zastanówmy się nad głównymi wadami i zaletami białej kuchni. 

Zalety białej kuchni

Do najważniejszych plusów białej kolorystyki w kuchni należą:

- możliwość łączenia z dodatkami w innych kolorach. Do białego wszystko świetnie pasuje: stylowe lampy, krzesła ze skórzanymi obiciami, kolorowe kafelki, drewniane elementy, bukiety świeżych kwiatów czy rośliny doniczkowe wniosą życie do sterylnego obrazu białej kuchni. Możemy też spersonalizować jej wygląd wzbogacając ją rodzinnymi pamiątkami lub umieszczając na lodówce magnesy i pocztówki przywiezione z dalekich podróży.

- lekki, sterylny i bezpretensjonalny wygląd. W białych przestrzeniach mamy wrażenie, że jesteśmy w miejscu większym niż w rzeczywistości. Wpadające przez okno światło wraz z białymi meblami sprawia, że w kuchni przyjemnie spędza się czas i przygotowuje posiłki.

- na białych meblach kurz nie osadza się w widoczny sposób, a czyszczenie mebli i sprzętów kuchennych nie nastręcza wiele trudności. Możemy w tym celu posłużyć się również środkami wybielającymi.

- przytulność, w połączeniu z drewnianym stołem i krzesłami i łagodnym oświetleniem, nawet pozornie chłodna kuchnia będzie miała przytulny charakter i sprawi, że będziemy chcieli w niej dłużej przebywać.

Wady białej kuchni 

Pamiętając o zaletach warto też wspomnieć o wadach białej kuchni. Najważniejsze z nich to:

- trudność w sprzątaniu i zalegający brud w szczelinach. Jeśli nie sprzątamy zbyt często i dokładnie niełatwo będzie utrzymać nieskazitelną czystość kuchni tuż po oddaniu do użytku. Szczególnie brud w szczelinach może być trudny do usunięcia.

- konieczność częstego czyszczenia mebli i sprzętów. Na białym wszelkiego rodzaju plamy z kawy, herbaty czy jedzenia czy rozsypane drobinki są szczególnie widoczne i mocno kłują po oczach. Dlatego bądźmy gotowi na to, że będziemy musieli często i dokładnie je ścierać.

Jeśli właśnie myślisz o tym jak urządzić kuchnie w białej kolorystyce zapraszam do kontaktu. Wspólnie wybierzemy aranżację, która będzie skrojona pod Twoje potrzeby i sprawi, że razem zbudujemy kuchnię Twoich marzeń.