Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  605 672 911

 

Czym charakteryzują się kuchnie w stylu angielskim?

Klasyczna kuchnia w stylu angielskim to wybór zarazem ponadczasowy, jak i wiecznie modny. Przytulne, przyjazne wnętrza kuchni w brytyjskim stylu często oglądamy w popularnych i lubianych serialach brytyjskiej telewizji. To doskonała przestrzeń nie tylko do przygotowywania posiłków, ale i spędzania czasu z rodziną i znajomymi, w sam raz na popołudniową herbatką, spożywaną punktualnie o piątej po południu przez Anglików. Dowiedz się, czym charakteryzuje się stylowa kuchnia na angielską modłę.

Subtelnie i z wyczuciem

Kuchnia w stylu angielskim to prosta, jasna kolorystyka i naturalne materiały. Świetnie sprawdza się w niej wysokiej jakości drewno, a także marmur i inne trwałe kamienie. Angielska kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna. W estetyce szafek, kredensów i innych mebli kuchennych warto postawić na subtelny minimalizm: wzornictwo jest jak najbardziej dopuszczalne, ale nie powinno się przedobrzyć. W centrum angielskiej kuchni może znajdować się wyspa, której używamy jako przestrzeni do spożywania posiłków, w dzisiejszych czasach, gdy coraz częściej pracujemy z domu, może ona też służyć jako home office. W angielskiej kuchni powinna znaleźć się też przestrzeń na spiżarnię, w której możemy schować domowe przetwory i inne produkty, do których chcemy mieć łatwy dostęp.

Projektując angielską kuchnię, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, zarówno naturalne wpadające przez okna, jak i sztuczne, dostarczane przez lampy. Cały obraz świetnie dopełnią  rośliny: naturalnej zieleni i kolorów nigdy za wiele.

Anglicy są znani z przywiązania do jakościowych rozwiązań, które służą przez lata. Dlatego myśląc zarówno o meblach, jak i sprzętach kuchennych, warto postawić na dobre materiały i funkcjonalność na lata. Projektowanie kuchni warto powierzyć fachowcom, którzy przygotują ją tak, że gruntowne remonty i modyfikacje nie będą przez długi potrzebne. Klasyczny, tradycyjny wygląd można doskonale połączyć z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, takimi jak energooszczędne oświetlenie.

Zapraszam do skorzystania z oferty zakładu stolarskiego Mebel-Art. Chętnie przygotuję dla Państwa wysokiej jakości ręcznie robione meble na zamówienie, skrojone pod indywidualne potrzeby, z najlepszej jakości drewna. Jeśli marzy się Państwu tradycyjna kuchnia w angielskim stylu, trafiliście na właściwy adres.