Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  605 672 911

 

Jak umeblować kuchnię o niewielkim metrażu?

Tylko pozornie małe kuchnie są niefunkcjonalne i dają ograniczone możliwości dla popisu projektanta wnętrz. Każdy architekt wie, że najlepszym sposobem na zaaranżowanie niewielkiej przestrzeni jest sięgnięcie po rozwiązania skrojone na miarę. A takie są meble na zamówienie produkowane w lokalnych stolarniach.

Meble na indywidualne zamówienie

Wyzwaniem dla stolarza są nie tylko wnętrza małe, ale też nieustawne, np. podłużne, ze skosami, wnękami czy filarami pośrodku pomieszczenia. Dlatego też zamówienie warto złożyć w firmie, która dysponuje odpowiednim doświadczeniem i zna techniki umiejętnego wykorzystania dostępnej przestrzeni.

Ręcznie robione meble można w pełni dostosować do metrażu, jakim dysponuje inwestor. Oznacza to dopasowanie nie tylko pod względem szerokości, głębokości czy ilości szafek oraz blatów, lecz także pod względem wizualnym. To stwarza duże szanse dla aranżujących niewielkie kuchnie.

Dlaczego warto zamówić meble u stolarza?

W małych kuchniach można zyskać sporo miejsca, pod warunkiem złożenia zamówienia na meble. Wtedy są one wykonywane na podstawie wykonanych przez specjalistę pomiarów i co do centymetra dopasowują się do szerokości ścian i ich rozstawu. Dobry stolarz zaproponuje Ci rozwiązania, które umożliwią:

  • maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni,
  • przekucie trudności w atuty (np. zrobienie spiżarni czy schowków we wnękach lub w zabudowie skosów),
  • wizualne powiększenie kuchni.

Techniki stosowane przy aranżacji małych kuchni

Zabudowa małej kuchni powinna wykorzystywać każdy skrawek dostępnej przestrzeni, ale bez przesady. Warto zachować umiar w liczbie szafek i zredukować je do absolutnego minimum z zachowaniem podziału na strefy – przygotowywania posiłków, sprzątania i zmywania, przechowywania produktów spożywczych, serwowania jedzenia i spożywania go. Aby kuchnia mimo niewielkiego metrażu sprawiała wrażenie przestronnej, była jasna i wygodna w eksploatacji warto:

  • zdecydować się na jasne blaty i takie same fronty szafek – najlepsza będzie biel, ecru, kość słoniowa, beż, delikatny popiel,
  • zastosować elementy szklane, np. lustra lub przeszklenia w szafkach,
  • wybrać wysoką zabudowę, czyli szafki sięgające aż po sufit,
  • kupić stół z opcją złożenia blatu i proste krzesła bez podłokietników.

Więcej wskazówek i rad zyskasz podczas rozmowy ze stolarzem, który na bazie Twoich oczekiwań i pomiarów wykonanych w kuchni zaprojektuje kompaktowy zestaw mebli. Zabudowa powinna odpowiadać na potrzeby inwestora, a zarazem zachwycać innowacyjnym i świeżym podejściem do kreowania kuchennych aranżacji.