Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  605 672 911

 

Na jakich meblach kuchennych najmniej widać zabrudzenia?

Kuchnia to jedno z pomieszczeń w domu, w których spędza się najwięcej czasu: jest miejscem nie tylko gotowania i jedzenia przygotowanych potraw, ale i dziecięcej zabawy czy wieczornych rozmów dorosłych przy kieliszku wina. Dlatego warto zadbać, aby urządzić ją nie tylko przytulnie i elegancko, ale i praktycznie. Ważnymi cechami funkcjonalnej kuchni są łatwość sprzątania po przygotowaniu i spożywaniu posiłków oraz odporność na widoczne zabrudzenia. Planując zakup mebli, którymi urządzimy kuchnię warto zwrócić uwagę na to, aby nie zostawały na nich plamy czy odciski palców. Dlatego warto się zastanowić jakie kolory i materiały będą sprzyjać utrzymaniu kuchni w czystości, bez konieczności ciągłego sprzątania. 

Kuchnia odporna na brud?

Kuchnia, w której nie osiada brud to marzenie niemożliwe do spełnienia. Jednak możemy tak zaplanować wystrój kuchni, aby ograniczyć widoczne zabrudzenia. Podstawowym sposobem jest ograniczenie liczby sprzętów – każda dodatkowa rzecz, to miejsce gromadzenia się kurzu i plam, z drugiej strony, szczególnie jeśli mamy dzieci, wyrzucenie z kuchni np. ich ulubionych zabawek może okazać się niemożliwe. 

Kolor ma znaczenie

Wbrew naszym pierwszym skojarzeniom białe meble w kuchni mogą być bardziej odporne na widoczne ślady kurzu. Z drugiej strony plamy z tłuszczu, gorących napojów czy potraw są od razu widoczne gołym okiem. Na czarnych lub ciemnobrązowych meblach z kolei w sposób widoczny będzie osadzał się kurz i odciski palców, a rysy i odpryski będą zauważalne gołym okiem. Warto rozważyć natomiast postawienie na jasne, drewniane meble w naturalnym kolorze, których wygląd w większym stopniu zwróci uwagę niż zabrudzenia. 

Nie najlepszym pomysłem jest postawienie na meble błyszczące (na wysoki połysk), które łatwo ulegają zniekształceniom i przebarwieniom, które później trudno naprawić. Lepszym rozwiązaniem będą meble matowe, np. wykonane z drewna, z widoczną strukturą, z których rzucające się w oczy zabrudzenia usuniemy przecierając je wilgotną ściereczką. 

Przed podjęciem decyzji warto porozmawiać specjalistą, który doradzi jakie meble kuchenne będą najlepiej dostosowane do Państwa przyzwyczajeń i potrzeb. Zachęcam do kontaktu w celu wspólnego zastanowienia się nad wyborem najlepszego wyposażenia kuchni.