Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  605 672 911

 

Postarzanie jako element stylizacyjny mebli

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się i często nas inspirują. Zmieniamy wyposażenie wnętrz, by coś zmienić w naszym życiu. Chcemy poczuć powiew świeżego powietrza, epokę, w jakiej żyli nasi przodkowie, idziemy za modą, czy też pewien styl przypadnie nam do gustu. Powodów jest wiele, a jedno jest pewne, nasze wnętrza całkowicie się odmienią.

Ostatnio na czasie jest np. postarzanie mebli. Czym się kierujemy i czym urzekają nas stare meble? Czy może jest to chwilowy zachwyt, czy rodzinna tradycja? Z pewnością powracamy do historii, ale za to w wielkim stylu. Meble postarzałe wyglądają doskonale, idealnie wpasowują się do wnętrza, nie tylko kamienicy, stuletniego domu, ale też nowoczesnego budownictwa. Style: prowansalski, rustykalny, shabby chic, są obecnie na topie, ponieważ pozwalają stworzyć wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Mówi się: "stare, ale jare", ale my mówimy, "stare, bo szlacheckie". Odrobina arystokracji w życiu, pozwala doskonale się poczuć.

Jakie meble postarzamy?

Postarzeniu poddajemy antyki, nadając im nowy charakter i wspaniały wygląd, by pasowały do wybranego stylu. Antyki są w cenie, bo noszą w sobie ślady historii, mają duszę i są niezniszczalne. Uznawane są za szlachetne przedmioty, dlatego moda na „starocie”, wciąż powraca. Przeprowadzane zabiegi - postarzanie mebli, czynią antyki, jeszcze ciekawszymi i piękniejszymi meblami i dodatkami, wprowadzającymi do pomieszczeń nutę tajemniczości. Tylko antyk jest unikatowy, ponieważ ilość sztuk dostępnych na rynku jest ograniczona, z tego też względu jest cenny. Często decydujemy się na wybór jednego elementy, który swoim stylem wyróżni się spośród obecnych przedmiotów, w pomieszczeniu. Taki przedmiot określa się jako soliter, czyli samotnik, wyróżniający się wyjątkowym walorem. Taki element wystroju wnętrza z miejsca rzuca się w oczy i nadaje odpowiedniego charakteru. Może to być np. antyczna komoda czy biblioteczka, wiekowy fotel, zegar stojący z wahadłem czy zabytkowy stolik. Antyk nie wymaga otoczenia innych antyków, ponieważ wyraża więcej niż wszystkie nowoczesne elementy. Każdy z resztą antyk możemy postarzyć, jeśli tylko chcemy.

Czym jest postarzanie mebli?

Postarzaniu, czyli renowacji, podlegają mebli z drewna. Firmie Mebel – Art zlecają usługę prywatni kolekcjonerzy jak i amatorzy stylowego wnętrza. Podstawą właściwego przeprowadzenia zabiegu, jest doskonała znajomość materiałów, technik, środków oraz narzędzi, używanych przy pracy. Meble mogą służyć jeszcze wielu pokoleniom. Stylizacja mebli zyskuje coraz więcej zwolenników i niektórzy próbują własnoręcznie zmienić wygląd wyposażenia. W domowych warunkach postarzanie mebli jest niestety skomplikowanym zadaniem. Możemy oczywiście zastosować patynowanie oraz bielenie, ale nie zawsze osiągniemy, oczekiwany efekt. Przy patynowaniu powinniśmy uzyskać wytartą powierzchnię. Jednak wcześniej musimy przeszlifować papierem ściernym mebel. Bielenie natomiast pozwala na otrzymanie starego i białego mebla, pasującego do stylu rustykalnego. Potrzebujemy bejcy, wosku i białej farby. Są również proste metody na postarzanie drewna, jak np. szczotkowanie. Postarzymy powierzchnię drucianą szczotką, bez naruszania struktury materiału. Jest wiele innych sposobów, ale zanim zaczniemy samodzielnie postarzać meble, potrzebujemy nie tylko narzędzi i środków, ale też umiejętności.